DMS Dış Ticaret A.Ş.

 

BİYOGRAFİ

1977 yılında Erzincan’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Erzincan’da, lise öğrenimini Ankara Etlik Lisesi’nde, lisans eğitimini Kırıkkale Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamlayarak 2000 yılında mezun oldu. Aynı üniversitede devam ettirdiği yüksek lisans programını tamamladı. Ardından Maltepe Üniversitesi’nde “Türkiye’de Asimetrik Faiz Koridoru Uygulamasının Hisse Senedi Piyasasındaki Alternatif Seriler Üzerindeki Etkileri” isimli tezi ile 2015 yılında doktor ünvanını aldı.

 

2003 yılında İş Bankası’nda çalışma hayatına başladı. 2003- 2017 yılları arasında İş Bankası ve Odeabank’ta farklı pozisyonlarda çalıştı. 2017 yılından itibaren Azimut Portföy Yönetim Şirketi’nde Satış ve Pazarlama Müdürü olarak kariyerine devam etmektedir.

 

2017 yılından itibaren İstanbul Teknik Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nde ekonomi, finansal piyasalar ve borsa, forex piyasalar, bankacılıkta denetim, finansal yönetim, yönetim ekonomisi lisans ve yüksek lisans dersleri vererek eğitim bağını güçlü tutmakta, güncelliğini korumaktadır.

 

 

Ulusal hakemli dergilerde onun üzerinde akademik makalesi bulunan B. Tamer Gökalp, kişisel sayfasında güncel ekonomi makaleleri bulunmaktadır.